Karnacja a makijaż permanentny

Makijaż permanentny a karnacja

Makijaż permanentny jest bezpieczną i naturalną alternatywą dla tradycyjnego makijażu. Metoda ta pozwala uzyskać efekty utrzymujące się przez kilka miesięcy, dzięki czemu można cieszyć się pięknym kształtem i kolorem brwi czy ust na co dzień. Kobiety w Polsce coraz częściej sięgają po makijaż permanentny jako rozwiązanie swoich potrzeb kosmetycznych. Przed podjęciem decyzji o poddaniu się zabiegowi w salonie, wiele kobiet zastanawia się nad swoją karnacją.

Skonsultuj się z profesjonalną linergistką

Makijaż permanentny to bezpieczna i skuteczna opcja dla wielu kobiet. Tego typu zabiegi są na ogół bezpieczne i nie wywołują skutków ubocznych, dlatego można ze spokojem zdecydować się na ich przeprowadzenie.  Doświadczony linergista dobierze właśnie taki odcień i inne cechy, które będą pasowały do Twojej karnacji. Obecnie dostępna jest szeroka gama pigmentów, dlatego ważna jest konsultacja.  Niektórym kobietom można zaproponować ciemne, cienkie lub grube brwi; innym – grubszy, mocniejszy lub lżejszy makijaż oczu; wyrazisty makijaż ust lub subtelną konturówkę. Ważne jest, aby efekt był jak najbardziej naturalny, dopasowany zarówno do typu urody, karnacji, jak i kształtu twarzy. Specjalista pomoże dobrać odpowiedni odcień podkładu, tak aby efekt był naturalny. Kobiety o ciemniejszej karnacji nie muszą się obawiać, że ich cera będzie wyglądać sztucznie. Wybierając makijaż brwi, możesz wybierać spośród różnych odcieni brązu, od chłodnych po ciepłe.

Makijaż permanentny brwi idealny dla blondynek i brunetek

Podział koloru włosów jest jednym ze wstępnych etapów przed zabiegiem makijażu permanentnego. Brwi i usta powinny być w harmonii z kolorem włosów. Warto wziąć pod uwagę fakt, że z kolorami często się eksperymentuje. Doświadczona linergistka będzie potrafiła ocenić, czy bardziej wpadamy w chłodne czy ciepłe spektrum barw, czy może warto byłoby zachować neutralność.  Wiele kobiet o jasnych włosach i niebieskich lub zielonkawych oczach ma skąpe brwi. W tym przypadku najlepsza będzie technika microblading lub metoda hybrydowa. Polega ona na rysowaniu delikatnych linii naśladujących naturalny kształt i kierunek wzrostu włosów. Daje to bardzo delikatny efekt. Ważne jest, aby zdać się na radę profesjonalnej linergistki, która oceni, jaki kolor i jaką metodę najlepiej wybrać dla indywidualnych potrzeb każdej klientki. Brunetki często mają gęste, nieregularne brwi. Zazwyczaj zalecane są kolory ciemnego brązu, orzecha lub szarości. Odpowiedni makijaż permanentny brwi może pogłębić wygląd brwi, nadając im bardziej zdefiniowany kształt i zarysowując owal twarzy.

Przeczytaj również  Najczęściej zadawane pytania dotyczące makijażu permanentnego

Permanentny makijaż powiek i ust

Planując makijaż permanentny oczu lub ust, najpierw wybierz kolory, które uzupełniają Twój naturalny koloryt i karnację. Makijaż powinien być stosowany w celu subtelnego podkreślenia rysów twarzy i wydobycia naturalnego piękna. Istnieją różne rozwiązania dotyczące ust, a każde z nich można wdrożyć na wiele sposobów. Do tych typów zalicza się kontur, kontur z cieniowaniem, kontur z wypełnieniem oraz usta pudrowe. Przy wykonywaniu makijażu oczu należy wziąć pod uwagę kształt twarzy oraz odcień skóry. Makijaż permanentny powiek może podkreślić głębię i kolor Twoich oczu, a także ukryć drobne niedoskonałości. Intensywność zabiegu jest uzależniona od preferencji klientki.