Makijaż Permanentny

Brwi, Usta, Powieki (Oczy)

Zabieg służący trwałemu podkreśleniu walorów urody lub delikatnemu zatuszowaniu niedoskonałości. Jest ekwiwalentem naturalnego makijażu dziennego. Pigmenty używane podczas zabiegu posiadają atesty i nie wywołują alergii.

Makijaż permanentny wykonywany przez doświadczoną specjalistkę przy użyciu profesjonalnych urządzeń, sterylnych jednorazowych materiałów przy zachowaniu standardów aseptyki jest w 100% bezpieczny.

Zabieg makijażu permanentnego trwa około dwóch godzin. Podczas zabiegu występuje lekki dyskomfort, ponieważ następuje przerwanie górnego naskórka i aplikacja pigmentu. Pigment wprowadzany jest za pomocą sterylnego i zaawansowanego sprzętu, co gwarantuje, że zostanie on odpowiednio wchłonięty w skórę, a efekt będzie naturalny.

makijaż permanentny Gdynia

Makijaż Permanentny Gdynia

Marta Grzegółka – Trwały makijaż brwi, ust i powiek (oczu)

Makijaż permanentny polecam wszystkim osobom, które chcą zaoszczędzić czas, ponieważ skraca on zdecydowanie codzienną rutynę makijażową. Dzięki makijazowi permanentnemu jestesmy w stanie zniwelować niewielkie asymetrie w kształcie brwi, ust, oczu. W naturalny sposób podkreślić walory urody, bez mało estetycznego przerysowania.

Makijaż permanentny jest odpowiedni dla osób, które cierpią na utratę włosów w wyniku np. choroby, a także dla tych, których brwi były kiedyś źle wyregulowane. Makijaż permanentny może nadać oczom głębokiego wyrazu, poprawić kontur ust, szczególnie u osób, których czerwień wargowa uległa zmniejszeniu w wyniku przebycia licznych opryszczek. Dodatkowo można dzięki odpowiedno dobranej formie zniwelowac efekt opadajacej powieki lub podkreslić linię rzęs.

Przed zabiegiem dokładnie omawiam przeciwwskazania, wykonuję rysunek wstepny oraz dobieram kolor pigmentu.

Używam tylko wysokiej klasy sprzętu ze sterylnymi, jednorazowymi końcówkami, co zapewnia odpowiednie wchłanianie barwnika przy maksymalnym bezpieczeństwie. W rezultacie uzyskujemy piękny, równomierny i naturalny efekt.

makijaż permanentny brwi

Brwi permanentne – naturalny wygląd podkreślający spojrzenie, trwałość w każdej sytuacji, ułatwienie codziennego makijażu, oszczędność czasu, poprawa nastroju i samopoczucia.

W zależności od doboru techniki pigmentacji możemy uzyskać efekt naturalnego włosa lub bardziej intensywny efekt pudru. Nasycenie i odcień koloru pozostają niezmienne przez minimum 12 miesięcy. Makijaż permanentny brwi może być wykonany metodą Powder-ombre Brows lub metodą włosa.

Na początku ustalany jest rodzaj metody i kształt brwi. Dwie popularne metody makijażu to metoda cienia i metoda włosa.

Wszystko zależy nie tylko od efektu, jaki chcesz osiągnąć, ale także od Twojego typu urody. Ważny jest również rodzaj naturalnych brwi, jakie posiadasz. Za pomocą zabiegu można skorygować kształt brwi, przyciemnić istniejące włoski lub całkowicie je zrekonstruować.

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny brwi?

Pigment stosowany w makijażu permanentnym brwi zazwyczaj utrzymuje się do kilku lat. Zazwyczaj po okresie ok. 12 miesięcy (w zależności od wieku klientki, rodzaju skóry itp.) pigment może stopniowo zanikać, ale nadal będą one wyglądać naturalnie.

makijaż permanentny usta

Usta permanentne – poprawa kolorytu i wyrównanie czerwieni wargowej, zdrowy, atrakcyjny wygląd ust bez konieczności stosowania pomadki, uzyskanie optycznego wrażenia bardziej pełnych ust.

Odpowiedni do urody dobór techniki pozwoli uzyskać naturalny efekt poprawienia kolorytu czerwieni wargowej, bez widocznego konturu- „aquarelle” bądź bardziej zdecydowany efekt „full lips”. Barwa jest trwała przez okres kilkunastu miesięcy.

Zabieg makijażu permanentnego ust rozpoczyna się od konsultacji, która ma na celu określenie koloru, intensywności zastosowanego pigmentu oraz doboru docelowego kształtu ust. Przed zabiegiem wykonywany jest rysunek wstępny.

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny ust?

Makijaż permanentny ust może utrzymywać się do kilku lat. Trwałość zależy od rodzaju użytego pigmentu, rodzaju skóry i naturalnej skłonności naskórka do złuszczania się.

makijaż permanentny powieki

Uzyskanie bardziej „otwartego” oka, wyrazistego spojrzenia, optyczne zniwelowanie efektu opadającej powieki, optyczne zagęszczenie linii rzęs.

Dzięki technikom pigmentacji powiek możemy stworzyć efekt „smokey eye”- cieniowanej kreski lub „eyelinera”, nie tylko w kolorze czarnym. Intensywność barwy makijażu powiek utrzymuje się zdecydowanie dłużej niż brwi, czy ust.

Przed zabiegiem omawiamy z klientką zarys makijażu, opierając się na swoim doświadczeniu i preferencjach klientki oraz wykonujemy rysunek wstępny. Zabieg wykonany w odpowiedniej technice nie powoduje zbytniej opuchlizny, zaraz po nim można wrócić do codziennych zajęć.

Jak długo utrzymuje makijaż permanentny powiek (oczu)?

Średnia żywotność makijażu permanentnego powiek wynosi do kilku lat, okres ten jest zdecydowanie najdłuższy w porównaniu z innymi strefami pigmentacyjnymi.

Makijaż permanentny opinie klientów

Karolina Antczak
Karolina Antczak
2022-10-12
Jestem zachwycona wykonaniem makijażu permanentnego ust przez Panią Martę. Usta są dosłownie idealne! Bardzo miła atmosfera. Pani Marta jest bardzo sympatyczna i cierpliwa.
Dzoooana82
Dzoooana82
2022-10-12
Zawsze profesjonalnie, bardzo starannie i w przemiłej atmosferze…. Z pewnością jeszcze odwiedzę gabinet Pani Marty 😄 Gorąco POLECAM !!!!!
Olga Sobocinska
Olga Sobocinska
2022-09-26
Najlepsza specjalistka, chyba w całej Polsce.
Iga Sobocinska
Iga Sobocinska
2022-09-26
Wyjątkowy profesjonalizm Marty, na który natrafiłam niestety zbyt późno, po wielu nieudanych próbach u różnych „specjalistek” w Trójmieście. Polecam za wyjątkowe, naturalnie wyglądające i wybitnie profesjonalne prace.
Daria Sz
Daria Sz
2022-09-23
Marta jest niezwykle kompetentna osoba z ogromna wiedza oparta na długoletnim doświadczeniu. Jestem bardzo zadowolona. Polecam serdecznie 🙂
Aleksandra Borczon
Aleksandra Borczon
2022-09-23
Przepieknie dobrana linia i szerokość brwi. Idealna kolorystyka. Goraco polecam
ANITA KWIDZIŃSKA
ANITA KWIDZIŃSKA
2022-09-23
Robiłam u Pani Marty usta a potem kreski. Mam porównanie do wcześniejszych makijaży i stwierdzam, że teraz mam najlepszy efekt ever. Sam zabieg po raz pierwszy mnie nie bolał, naprawdę czuć tą profesjonalną rękę ,dobre znieczulenie. Usta i kreski super się goiły. Kreski robiłam 1 raz i efekt jest piękny, cieniowana lekko przedłużona kreska. Także kobitko, jak chcesz mieć piękny profesjonalnie wykonany wysokiej jakości sprzętem i produktami makijaż to polecam wykonać go u Pani Marty.
Fryzjerstwo Gdynia
Fryzjerstwo Gdynia
2022-09-20
Serdecznie polecam ! robiłam makeup permanentny ust u tej zdolnej Pani. Pare lat pózniej kreski na oczach przepiękne !!! i świetnie się trzymają pigmenty usta wyglądają nadal pięknie !
Małgorzata Mielcarska
Małgorzata Mielcarska
2022-09-19
Marta jest profesjonalistką i wszystko co robi, robi z wielką pasją. Wciąż się dokształca i wspiera wiedzą innych co wzbudza zaufanie i profesjonalizm usługi. Polecam Martę i Jej działania bo uważam, ze usługi których udziela są najwyższej jakości i klasy. Miałam okazje się przekonać „na własnej skórze„ poprawki, które naniosła Marta na moim starym makijażu permanentnym w delikatny sposób odmłodziły mój wygląd i sprawiły, ze symetria twarzy była bardziej zachowana. Polecam z czystym sercem!

Zabieg makijażu permanentnego

Usta – począwszy od 4 dnia przed zabiegiem codziennie wykonywać delikatny peeling złuszczający naskórek oraz regularnie natłuszczać usta, aby naturalnie pozbyć się suchego naskórka.

Brwi – Nie należy samodzielnie ich regulować, aby ułatwić określenie kształtu dopasowanego do naturalnego. Ok. 3-4 dni przed zabiegiem można jednorazowo
wykonać delikatny peeling w celu złuszczenia martwego naskórka.

Powieki – w przypadku stosowania odżywek do rzęs- makijaż może być wykonany po min. 2 miesiącach od ich odstawienia (stosowanie odżywek do miesiąca) lub po 3 miesiącach ( w przypadku dłuższego stosowana).

Sztuczne rzęsy należy zdjąć 2 tygodnie przed pigmentacją.

W ciągu 4 tygodni od zabiegu:

Nie należy:
– wykonywać tradycyjnego makijażu pigmentowanej strefy
– wykonywać henny oraz laminacji brwi (w przypadku makijażu brwi) oraz rzęs (wprzypadku makijażu powiek)

Należy:
– unikać ekspozycji na promienie UV
– unikać wizyt w saunie, basenie i dużego wysiłku fizycznego

Po wygojeniu stosować ochronę przeciwsłoneczną (spf 30+)

Proces gojenia musi przebiegać naturalnie. Nie powinno się naruszyć łuszczącego się naskórka.Do pielęgnacji należy stosować wyłącznie preparaty rekomendowane przez linergistkę. Po zabiegu przemywać przegotowaną, ostudzoną wodą.

Makijaż Permanentny Brwi Cena

Powder ombre 1100 zł

Ombre - naturalnie wyglądające cieniowane brwi, efekt pudrowy. Odpowiedni dla każdego rodzaju cery. Efekt utrzymuje się do 1,5 roku. Po upływie tego czasu można wykonać pigmentację nasycającą kolor.

Metoda włosa 1200 zł

Metoda włosa - imitacja naturalnych włosków, najlepiej utrzymuje się u osób z cerą suchą, pozbawioną porów. Pigmentacja podtrzymująca nasycenie koloru powinna być wykonywana 1 w roku.

Makijaż naprawczy 1200 zł

Makijaż naprawczy - tzw. Cover-up. Możliwy do wykonania na bazie starego makijażu w momencie, kiedy kształt i kolor starej pigmentacji umożliwi nadanie odpowiedniego efektu bez wcześniejszego usuwania. Polega na zneutralizowaniu starego, niepożądanego koloru pigmentu i nadaniu symetrii brwiom.

Soft ombre 1100zł

Soft ombre - bardzo delikatne zaznaczone brwi pudrowe. Odpowiedni dla jasnej karnacji i cery normalnej/mieszanej. Efekt utrzymuje się do roku. Po tym czasie wykonujemy pigmentację odświeżającą kolor.

Makijaż Permanentny Ust Cena

Aquarelle 1100 zł

Aquarelle - naturalne, bezkonturowa pigmentacja półtransparentną ust. Pigmentacja podtrzymującą nasycenie barwy powinna być wykonywana raz w roku.

Full lips 1200 zł

Full lips - mocno nasycona kolorem pigmentacja z zaznaczeniem konturu. Pigmentacja podtrzymującą nasycenie barwy powinna być wykonywana raz w roku.

Nude lips 1100 zł

Nude lips - pigmentacja typu aquarelle w odcieniach nude. Pigmentacja podtrzymującą nasycenie barwy powinna być wykonywana raz w roku.

3-D lips 1200zł

3Dlips - pigmentacja typu aquarelle lub Full lips z wykorzystaniem techniki światłocienia, umożliwiająca uzyskanie optycznego efektu powiększonych ust (bez wychodzenia poza obręb czerwieni wargowej). Pigmentacja podtrzymującą nasycenie barwy powinna być wykonywana raz w roku.

Makijaż Permanentny Powiek (Oczu) Cena

Górna linia rzęs 800 zł

Linia rzęs - zaznaczenie linii rzęs w celu optycznego zagęszczenia rzęs. Pigmentacja podtrzymująca nasycenie barwy powinna być wykonywana co 12-18 miesięcy.

Dolna linia rzęs 600 zł
Shading liner 1200 zł

Shading liner - "smokey eye" ("przydymiona powieka") kreska z podcieniowaniem, dająca efekt bardziej "otwartego" oka. Pigmentacja podtrzymująca nasycenie barwy powinna być wykonywana co 12-18 miesięcy.

Soft liner 1100zł

Soft liner - naturalnie wyglądający eyeliner wykonywany techniką pikselową, bez zaznaczonych graficznych konturów. Pigmentacja podtrzymująca nasycenie barwy powinna być wykonywana co 12-18 miesięcy.

Eyeliner 1100 zł

Eyeliner - graficzna kreska ozdobna. Pigmentacja podtrzymująca nasycenie barwy powinna być wykonywana co 12-18 miesięcy.

Pozostałe

Korekta makijażu 100 zł

wykonywana po 6 tygodniach

Pigmentacja odświeżajaca 1/2 ceny regularnej

wykonywana do 12 miesięcy od korekty

Portfolio Makijaż Permanentny – Marta Grzegółka Studio

Zabiegi wykonywane są w Marta Grzegółka Studio
Hryniewickiego 6c, gabinet 6, 2 piętro
81-340 Gdynia, Sea Towers

Makijaż permanentny FAQ (Najczęściej zadawane pytania)

 • Jak długo trwa proces regeneracji po MP?

  Złuszczanie naskórka rozpoczyna się po ok. 48 h od zabiegu, może potrwać do 7 dni.
  Pełna regeneracja naskórka wynosi ok. 28 dni u osób młodych, z wiekiem czas ten wydłuża się.

 • MP a zabiegi medycyny estetycznej

  Kolejność wykonywania zabiegu:

  – U osób korzystających regularnie z zabiegów medycyny estetycznej:

  Makijaż permanentny w oknie czasowym 6 tygodni pomiędzy zabiegami.

  – U osób, które planują wykonanie pierwszego zabiegu, lub u tych, u których efekt wcześniejszych zabiegów ME jest już niewidoczny:

  W pierwszej kolejności makijaż permanentny brwi, następnie po upływie 4 tygodni zabiegi medycyny estetycznej. W przypadku pigmentacji ust- najpierw zabieg powiększania, następnie po 6 tyg. makijaż ust.

 • Przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego

  – ciąża i karmienie piersią
  – hemofilia
  – codzienne zażywanie alkoholu lub narkotyków
  – zażywanie leków przeciwzakrzepowych (aspiryna, klopidegrel, wazopresyna)
  – alergie (zwłaszcza na barwniki, farby do włosów, znieczulenia)
  – anomalie skórne w strefie pigmentowanej (znamiona i plamy)
  – trądzik
  – czynna opryszczka
  – infekcja wirusowa, bakteryjna lub grzybicza
  – nowotwory
  – skłonność do powstawania bliznowców
  – świeże blizny
  – łuszczyca
  – stosowanie pochodnych retinoidów
  – choroby zakaźne (żółtaczka, AIDS)
  – zaawansowana cukrzyca
  – problemy z krzepliwością krwi

 • Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?

  Trwałość makijażu oraz sposób osadzenia koloru może różnić się u poszczególnych osób.

  Przyjmuje się, że może wynosić od roku do 2 lat, w zależności od:

  – strefy pigmentacji
  – wieku
  – rodzaju skóry
  – trybu życia
  – metabolizmu
  – stanu zdrowia

  Istotne jest przestrzeganie zasad pielęgnacji po zabiegu.

 • Od czego zależy trwałość makijażu permanentnego?

  – rodzaju skóry- makijaż na skórze normalnej/ suchej utrzymuje się dłużej, niż na tłustej/mieszanej
  – sposobu pielęgnacji
  – wieku klientki
  – częstego opalania się- trwałość barwy pigmentu jest większa przy niższej ekspozycji na UV
  – stanu zdrowia, zażywania leków- substancje chemiczne mogą powodować zmianę barwy makijażu
  – rodzaju użytych pigmentów
  – techniki pigmentacji

  Poprawnie wykonany makijaż permanentny powinien z czasem blednąć, zatem w celu zagwarantowania zadowalającego nasycenia barwy zaleca się wykonywanie zabiegów podtrzymujących efekt raz w roku.

  Trwałość makijażu wynika również z głębokości podania pigmentu i samego rodzaju cząsteczki chemicznej, będącej bazą barwiącą w produktach. Nowoczesne metody pigmentacji osadzają pigment znacznie płycej, niż miało to miejsce w przypadku starszych metod bądź w technikach tatuażowych.

  Dzięki temu pigment szybciej blednie, a stosunkowo krótszy czas jego przebywania w organizmie nie prowadzi do modyfikacji struktury cząsteczki pigmentu (co za tym idzie- niekorzystnej zmiany barwy np. pod wpływem światła słonecznego)

 • Czy bezpośrednio po zabiegu MP można wrócić do codziennych czynności?

  Tak. Zaraz po zabiegu skóra może być delikatnie opuchnięta i zaczerwieniona .
  Odczuwalne będzie uczucie ściągnięcia i suchości. Objawy te ustępują po kilku, do kilkunastu godzin.

 • Po jakim czasie należy wykonać odświeżenie MP?

  Pigmentacja podtrzymująca odpowiednią intensywność koloru powinna być wykonywana po upływie ok.12-15 miesięcy.

 • Kiedy pojawi się efekt docelowy po zabiegu MP?

  Zaraz po zabiegu kolor jest dosyć ciemny. Intensywność makijażu permanentnego zmniejsza się w ciągu pierwszego tygodnia, kiedy naskórek złuszcza się.

  Początkowo po odpadnięciu strupka (po ok.7 dniach) kolor jest blady, następnie przyciemnia się i stabilizuje. Proces stabilizacji koloru trwa do 8 tygodni, podczas których intensywność barwy w stosunku do tej bezpośrednio po zabiegu może wynosić 50%.

 • Czy przed zabiegiem wykonywana jest wizualizacja makijażu?

  Każdy zabieg poprzedza konsultacja w celu ustalenia oczekiwań oraz omówienia przeciwwskazań.

  Klientka ma wpływ na dobór formy oraz barwy makijażu, natomiast linergistka ułatwi z pewnością podjęcie decyzji biorąc pod uwagę rodzaj urody, skóry itp., tak aby efekt finalny był zgodny z oczekiwaniami. Przed zabiegiem wykonywany jest szczegółowy rysunek wstępny.

 • Po jakim czasie należy wykonać korektę?

  Po upływie min. 6 tygodni, nie później niż po 3 miesiącach (po przekroczeniu tego terminu koszt korekty ustalany jest indywidualnie, w zależności od nakładu pracy).

 • Czy zabieg makijażu permanentnego jest bolesny?

  Nowoczesne metody pigmentacji są oszczędne dla organizmu, dlatego zabieg nie powinien być bolesny.
  Statystycznie oceniany jest jako mało bolesny, bądź jako zupełnie bezbolesny.

 • Jak długo trwa zabieg?

  Brwi- ok. 2 godz. Usta- ok. 2,5 godz. Powieki 1-2 godz. Czas wykonywania korekty jest krótszy.

 • Czy po zabiegu mogę się opalać?

  Do 4 tygodni po zabiegu nie należy eksponować MP na promienie UV. Zaleca się stosowanie preparatów z filtrem UV (30 spf)

 • Czy mogę korzystać z basenu po zabiegu?

  Po upływie 2 tygodni od zabiegu.

 • Czy moje brwi nie będą z czasem zmieniać koloru na granatowy/czerwony?

  Nie – przy zastosowaniu nowoczesnych i bezpiecznych technik pigmentacji i pigmentów.
  Poprawnie wykonany MP nie powinien się wybarwiać w taki sposób.

  Przyczynami takich zmian koloru mogą być:

  – Granatowe brwi- pozostałość po starym makijażu, wykonywanym pigmentami i technikami tatuażowymi
  – Czerwone brwi- blizny po starym, mało oszczędnym MP (pigment użyty do jego wykonania wyłuszczył się, odkrywając czerwone blizny) lub gorszej jakości pigment, który z czasem utlenia się przechodząc w ciepły, czerwono-łososiowy kolor.

 • Czy zabieg pigmentacji powiek można wykonywać nosząc sztuczne rzęsy?

  Nie. Min.2 tygodnie przed zabiegiem należy zdjąć sztuczne rzęsy. Wykonanie ponownej aplikacji zalecane jest po 6 tygodniach.

 • Czy można pigmentować skórę w trakcie terapii retinoidami?

  Nie. Po skończonej terapii należy skonsultować się z lekarzem. Minimalny czas, po upływie którego można wykonać MP to 6 miesięcy (uzależniony jest od długości terapii).

 • Czy można wykonywać MP podczas antybiotykoterapii?

  Nie. MP może być wykonany u osób zdrowych.

 • Czy można wykonywać MP podczas terapii lekami antydepresyjnymi?

  Tak, natomiast czas gojenia i trwałość makijażu może nieznacznie odbiegać od standardowo określonych.

 • Czy można pigmentować powieki nosząc soczewki kontaktowe?

  Tak.

 • Czy można pigmentować usta, jeśli ma się skłonność do opryszczki?

  Tak, natomiast nawet w przypadku osób, które nie miały wcześniej tendencji do występowania opryszczki, może pojawić się jej wykwit po zabiegu.
  Nie wykonujemy MP w przypadku pojawienia się aktywnej opryszczki.

 • Czy makijażem permanentnym można powiększyć usta?

  Nie. Do tego celu służą zabiegi medycyny estetycznej. Makijaż permanentny ust wyrównuje koloryt i koryguje asymetrię w granicach dopuszczalnej normy (bez wychodzenia poza obręb czerwieni wargowej).

  Optyczne powiększenie ust makijażem można uzyskać głównie za pomocą zastosowania odpowiedniej techniki rozkładu koloru w obrębie czerwieni wargowej.

 • Który z zabiegów wykonać w pierwszej kolejności – MP, czy zabieg medycyny estetycznej?

  Brwi – W przypadku osób, które nie miały wykonywanego wcześniej zabiegu ME- najpierw MP, następnie zabieg medycyny estetycznej (6 tyg. po MP)

  W przypadku osób, które regularnie wykonują zabiegi medycyny estetycznej – pigmentacja brwi- 6 tygodni po zabiegu

  Usta – W przypadku osób, które nie miały wykonywanego wcześniej zabiegu ME- najpierw wypełnienie kwasem hialuronowym, następnie MP ust po 6 tygodniach.

  W przypadku osób, które regularnie wykonują wypełnienia ust kwasem hialuronowym- odstęp między zabiegami- 6 tyg.

 • W jaki sposób mogę pozbyć się starego makijażu permanentnego?

  Do dyspozycji mamy 2 metody: laserową i chemiczną (remover).

  W przypadku zbyt ciemnego makijażu permanentnego, którego kształt odbiega znacząco od proponowanego, zalecane jest wykonanie zabiegu (lub serii zabiegów) usuwania lub rozjaśnienia (rodzaj i ilość uzależniona jest od wielu czynników, które omawiane są podczas konsultacji).

 • Czy mogę poprawić wygląd starego MP bez jego usuwania?

  Jeśli kształt i barwa starego makijażu umożliwi jego pokrycie – Tak. Każdy przypadek jest indywidualny i wymaga konsultacji.