Kim jest osoba wykonująca makijaż permanentny?

Makijaż permanentny, kto go wykonuje?

Choć makijaż permanentny zyskuje w naszym kraju coraz większą popularność, nie każdy wie, kto może wykonywać ten zabieg i gdzie się uczyć, by zostać certyfikowanym linergistą. Osoba wykonująca makijaż permanentny nazywana jest linergistką. W Polsce większość linergistek to kobiety, jednak w pozostałych częściach świata zawód ten wykonują również mężczyźni.

Kwalifikacje dla linergisty

W Polsce nie ma skodyfikowanych przepisów określających kwalifikacje, jakie muszą spełniać linergistki, aby wykonywać makijaż permanentny. Nie oznacza to jednak, że linergistką może zostać każdy. Aby wykonywać ten zawód zgodnie ze sztuką, bezpiecznie i z poszanowaniem praw klientów, należy odbyć odpowiednie kursy i szkolenia.

Szkolenie z zakresu technik makijażu permanentnego

Profesjonalna pigmentacja wymaga zdobycia pewnej wiedzy teoretycznej i praktycznej, którą można uzyskać od doświadczonych marek poprzez organizowane kursy i szkolenia.  Wybierając linergistkę, warto dowiedzieć się, w jakich kursach uczestniczyła i jaka jest jej główna metoda lub dziedzina. Choć profesjonalistka może wykonać makijaż oczu, ust i brwi, to najlepsi w swoim fachu specjalizują się w jednej konkretnej metodzie lub dziedzinie. Trzeba też wspomnieć, że zawód ten wymaga ciągłego dokształcania się i zdobywania nowych informacji.

Profesjonalna linergistka

Umiejętność połączenia wiedzy teoretycznej, zdolności manualnych i zmysłu estetycznego jest kluczowa dla profesjonalnej linergistki. Rozumienie kolorów i umiejętność dopasowania kształtu makijażu do rysów twarzy, a także znajomość barwników, rodzajów igieł i używanego sprzętu to ważne aspekty tego zawodu.

Wybór specjalisty od makijażu permanentnego

Od wyboru specjalisty zależy efekt pracy, ale ważne jest również bezpieczeństwo. Upewnij się, że osoba, którą zatrudniasz posiada certyfikaty z renomowanych szkoleń, wciąż podnosi swoje kwalifikacje i pracuje na wysokiej jakości sprzęcie. Jednym z dobrych sposobów na wybór linergisty jest zapytanie znajomych o referencje. Jednak informacje o lokalnych specjalistach można również znaleźć, szukając w Internecie. Ważne jest, aby zbadać portfolio każdego potencjalnego kandydata, aby mieć pewność, że jego umiejętności i styl odpowiadają Twoim potrzebom.

Przeczytaj również  Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?