Najczęściej zadawane pytania dotyczące makijażu permanentnego

Makijaż permanentny – częste pytania

Mimo popularności makijażu permanentnego, wiele klientek wciąż ma pytania na jego temat. Dowiedz się czym jest makijaż permanentny, czy jest bezpieczny i poznaj odpowiedzi na inne często zadawane pytania.

Czym jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to zabieg polegający na wprowadzeniu w skórę odpowiedniego pigmentu do mikropigmentacji. Efekt utrzymuje się do dwunastu miesięcy. Co roku należy zaplanować re-pigmentację, aby utrzymać makijaż w idealnym stanie.

Jak długo trwa zabieg? Ile razy będzie wykonywany?

Czas potrzebny do mikropigmentacji klienta zależy od obszaru poddawanego zabiegowi. Cały proces od początku do końca trwa od 1,5 do 3 godzin. Większość klientów powraca na zabieg uzupełniający po upływie 4 do 6 tygodni od pierwszego zabiegu.

Jak należy się przygotować do zabiegu makijażu permanentnego?

Ważne jest, aby odpowiednio przygotować skórę na około trzy tygodnie przed zabiegiem. W przypadku skóry suchej dobrze ją nawilżyć. W przypadku skóry tłustej należy ją dokładnie oczyścić. Gdy skóra jest nierówna, peeling chemiczny lub mikrodermabrazja mogą pomóc ją wyrównać. Zabieg ten należy zaplanować z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem. Dwa miesiące przed wizytą należy zaprzestać stosowania odżywek lub innych środków na porost i zagęszczenie rzęs i brwi. W dniu zabiegu należy również zadbać o to, aby skóra pozostała w bardzo dobrej kondycji.

Czy makijaż permanentny jest bolesny?

W przypadku bólu związanego z makijażem permanentnym można zastosować różne środki. Dla linergistki ważny jest poziom komfortu klientki, dlatego może ona przed zabiegiem zastosować krem ze środkiem znieczulającym, a w trakcie wykonywania makijażu użyć preparatów żelowych lub płynnych.

Czy zabiegi mikropigmentacji są bezpieczne?

Makijaż permanentny jest całkowicie bezpieczny, gdy wykonywany jest przez wykwalifikowaną, doświadczoną linergistkę w profesjonalnych warunkach. Każdy gabinet dba o bezpieczeństwo, stosując podstawowe zasady higieny, takie jak dezynfekcja sprzętu i miejsca pracy po każdym zabiegu, stosowanie jednorazowych igieł i ostrzy oraz używanie certyfikowanych barwników. Podczas wizyty przed zabiegiem ważne jest, aby poinformować o wszelkich chorobach i alergiach, które mogą być przeciwwskazaniem do wykonania makijażu permanentnego. 

Przeczytaj również  Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?

Jak szybko po zabiegu mogę wrócić do pracy?

Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić przejściowe zaczerwienienie, swędzenie i podrażnienie. Mogą też pojawić się strupy, ale jest to naturalny mechanizm obronny skóry i znak, że nowa skóra się regeneruje. Makijaż permanentny będzie miał znacznie ciemniejszy kolor przez kilka pierwszych dni po zabiegu. Możesz bez obaw kontynuować wykonywanie swoich obowiązków zawodowych.

Jak pielęgnować skórę po zabiegu?

Po zabiegu makijażu permanentnego linergistka zaleci schemat pielęgnacji i zaproponuje krem nawilżający, który wspomoże naturalny proces regeneracji skóry. Przez pierwsze kilka dni po zabiegu najlepiej nie dotykać i nie pocierać miejsc poddanych zabiegowi. Jeśli jakieś miejsce jest podrażnione, należy je delikatnie przemyć wodą i preparatem nie zawierającym substancji drażniących. Wskazane jest unikanie stosowania maści, mocnych peelingów czy silnych kremów. Jeśli skóra długo się goi lub pojawia się wysypka, skontaktuj się z osobą wykonującą zabieg, aby upewnić się, że nie ma żadnych powikłań po wykonaniu makijażu permanentnego.