Obawy związane z makijażem permanentnym

Makijaż permanentny obawy

Decydując się na makijaż permanentny w renomowanym, doświadczonym studiu, możesz być pewna, że Twoje bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem. Wykwalifikowana linergistka, z doświadczeniem zarówno w dziedzinie medycyny estetycznej, jak i w wykonywaniu tego konkretnego zabiegu, zapewni zarówno atrakcyjny efekt, jak i bezpieczną procedurę. Podczas mikropigmentacji używany jest profesjonalny sprzęt z jednorazowymi igłami i ostrzami, które są utylizowane po każdym kliencie. Podczas wykonywania zabiegu miejsce pracy i sprzęt są zabezpieczane przedmiotami jednorazowego użytku, takimi jak ręczniki papierowe i folie. Linergistki podczas wykonywania zabiegu zakładają rękawiczki i opcjonalnie maskę.

Przeciwskazania do mikropigmentacji

Należy pamiętać, że bezpieczeństwo nie kończy się na zachowaniu higieny podczas pracy. Równie ważna jest Twoja uczciwość i poinformowanie linergistki o wszelkich alergiach czy chorobach. Niektóre stany chorobowe zwiększają ryzyko zakażenia po zabiegu, a inne sprawiają, że wykonanie zabiegu jest wręcz ryzykowne.  Ciąża i karmienie piersią, stosowanie niektórych leków (sterydy, leki przeciwdepresyjne i rozcieńczalniki krwi), nowotwory i łuszczyca są przeciwwskazaniem do mikropigmentacji. Przed rozpoczęciem leczenia należy skonsultować się z lekarzem, jeśli występują u Ciebie te schorzenia.

Wątpliwości przed wykonaniem makijażu permanentnego

Wiele kobiet wyraża obawy dotyczące efektu, jaki daje makijaż permanentny. Obawiają się, że będzie on przerysowany i sztucznie wyglądający, przez co negatywnie wpłynie na postrzeganie ich twarzy.  Gdy mikropigmentacja jest wykonywana przez wykwalifikowaną specjalistkę, pigment nie sprawia wrażenia kruczoczarnego czy nienaturalnego, a usta nie wyglądają jak po potraktowaniu ich szminką – uzyskany efekt jest niezwykle naturalny i często niezauważalny dla obcej osoby na pierwszy rzut oka.  Makijaż permanentny nie ma ograniczeń wiekowych. Niektóre kobiety uważają, że jest już za późno na jego wykonanie, ale prawda jest taka, że zabieg ten może być nawet bardziej skuteczny u starszych kobiet niż u młodszych. Odczucia związane z zabiegiem makijażu permanentnego różnią się w zależności od osoby, ale linergistka dba o zminimalizowanie dyskomfortu poprzez zastosowanie kremu znieczulającego przed zabiegiem. 

Przeczytaj również  Dlaczego makijaż permanentny z czasem blednie?