Pielęgnacja brwi po zabiegu makijażu permanentnego

Kiedy można myć brwi po makijażu permanentnym?

Nie pozwól, aby woda, balsam, mydło lub makijaż dotknęły obszaru brwi przez pierwsze 7 dni po zabiegu. Dokładnie umyj twarz wokół brwi, tak aby woda nie dostała się na leczony obszar. Podczas prysznica trzymaj twarz z dala od głowicy prysznicowej lub weź kąpiel.

W ciągu pierwszych siedmiu dni po zabiegu może pojawić się swędzenie i łuszczenie. Unikaj drapania, ponieważ może to spowodować przedwczesne zerwanie strupów i spowodować niejednolite wyniki lub blizny.

Po 4 dniach upewnij się, że Twoje dłonie są całkowicie czyste i delikatnie nałóż maść po pielęgnacji za pomocą wacika i umyj ręce. Można to robić dwa razy dziennie, w nocy i rano, ale pamiętaj, aby używać maści oszczędnie, ponieważ skóra musi się zagoić. Nakładaj maść przez 7 dni.

Lista czynności jakich należy unikać w ciągu 14 dni po zabiegu:

– Uprawiania sportu
– Pływanie
– Gorąca sauna, gorąca kąpiel lub jacuzzi
– Opalanie słoneczne lub solarium
– Ekspozycja na promienie UV/UVA lub chemikalia, ponieważ wiadomo, że powodują zmianę koloru i przedwczesne blaknięcie
– Wszelkie zabiegi laserowe lub chemiczne lub peelingi i/lub kremy zawierające Retin-A lub kwas glikolowy na obszarze zabiegowym
– Zbieranie, łuszczenie lub drapanie obszaru z mikropigmentem w celu uniknięcia blizn na tym obszarze lub usunięcia pigmentu
– Wykonywanie zadań związanych z ciężkim sprzątaniem w gospodarstwie domowym, takim jak sprzątanie garażu lub piwnicy, gdzie znajduje się dużo zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu
– Picie alkoholu w nadmiarze, ponieważ może prowadzić do spowolnienia gojenia się ran
– Jazda pojazdami na wolnym powietrzu, takimi jak kabriolety, łodzie, rowery lub motocykle
– Dotykanie okolicy brwi, z wyjątkiem spłukiwania i nakładania kremu do pielęgnacji wacikiem

Przeczytaj również  Dlaczego makijaż permanentny z czasem blednie?

Proces gojenia brwi po makijażu permanentnym

Cały proces gojenia potrwa od 4-6 tygodni w zależności od regeneracji organizmu i wieku. Twoje nowe brwi przejdą przez kilka faz podczas cyklu gojenia. Pigment będzie wyglądał bardzo nienaturalnie zaraz po zabiegu. Kolor pigmentu będzie znacznie ciemniejszy następnego dnia.

Należy pamiętać, że ze względu na naturalną regenerację skóry, po okresie rekonwalescencji, brwi mogą wydawać się jaśniejsze od oryginału. Może to sprawiać wrażenie, że kolor zbyt szybko blaknie. Często, nawet przy odpowiedniej pielęgnacji, klientki mogą mieć więcej blaknięcia w niektórych obszarach, co sprawia, że ​​brwi wyglądają nierówno. To absolutnie normalne. Dlatego większość klientów potrzebuje korekty po 6 tygodniach.

Gdy skóra zacznie się goić, będzie wyglądać jak płatki łupieżu lub sucha skóra. Jednak to tylko powierzchowny kolor i sucha skóra są naturalnie usuwane z brwi. Ostateczny wygląd brwi będzie widoczny około 30 dni po zabiegu. Nigdy nie pocieraj leczonego obszaru, ponieważ zakłóci to naturalne gojenie skóry.

Po całkowitym wygojeniu zawsze nakładaj warstwę kremu przeciwsłonecznego SPF 30 do SPF 50 na brwi, gdy są wystawione na słońce. Ekspozycja na słońce może spowodować szybsze blaknięcie pigmentu. Stosując podkład omijaj okolice zagojonych brwi. Jeśli podkład pokryje zagojone brwi, Twoje brwi będą jaśniejsze.

Bezpłatna Konsultacja

Umów się na Bezpłatną Konsultację
z Wizualizacją Makijażu permanentnego
(wstępny rysunek)

Sprawdź