Pielęgnacja po wykonaniu makijażu permanentnego

Pielęgnacja makijażu permanentnego po zabiegu

Kluczem do udanego makijażu permanentnego jest nie tylko precyzja jego wykonania, ale także estetyczne dobranie do rysów twarzy, odcienia skóry, a nawet osobowości. Aby zapewnić sukces, należy dokładnie przestrzegać wszystkich zaleceń dotyczących pielęgnacji po zabiegu. 

Jak długo trwa gojenie się skóry po zabiegu?

Początkowy czas gojenia się skóry może trwać 7 dni, w tym czasie zauważysz zmniejszenie zaczerwienienia, podrażnienia i napięcia. Strupki odpadną same po rozpoczęciu procesu gojenia. Indywidualne różnice w tempie regeneracji skóry sprawiają, że nie można dokładnie przewidzieć, ile czasu zajmie osiągnięcie pożądanych efektów. Jednak oczekuje się, że makijaż permanentny osiągnie swój docelowy wygląd po 2 miesiącach od zabiegu. W fazie gojenia będziesz musiała wrócić na kilka wizyt kontrolnych w okresie kilku miesięcy w celu utrwalenia barwnika, ewentualnych poprawek i optymalnego przedłużenia efektu. Jeśli odpowiednio dbasz o swoją skórę i stosujesz się do zaleceń pielęgnacyjnych, będziesz mogła cieszyć się makijażem permanentnym znacznie dłużej.

Po mikropigmentacji ważne jest, aby zadbać o oczy.

Ważne jest, aby bezpośrednio po zabiegu przemywać powieki i oczy tylko zwykłą wodą, ponieważ są one niezwykle delikatne i wrażliwe. Nie należy stosować żadnych toników, kremów ani serum do czasu pełnego zagojenia. Po zabiegu oczy mogą być swędzące, opuchnięte lub zaczerwienione; należy powstrzymać się od ich dotykania lub drapania. Aby złagodzić te nieprzyjemne odczucia, nałóż cienką warstwę kremu ze świetlikiem; przyniesie to ulgę i wspomoże regenerację. Nie maluj również rzęs w pierwszym tygodniu, ponieważ muszą one odpocząć i zagoić się; szybko nabierzesz nowego, lepszego spojrzenia na wszystko.

Po zabiegu makijażu permanentnego należy dbać o usta.

Istnieją pewne błędne przekonania na temat makijażu permanentnego, które mogą zniechęcić niektóre osoby do jego wykonania. Na przykład taki, że osoby o wrażliwej skórze nie powinny wykonywać tego zabiegu. Jest dokładnie odwrotnie, makijaż permanentny często stosowany jest jako alternatywa dla klasycznego makijażu u osób, które zmagają się z podrażnieniem skóry przez kosmetyki lub u osób, które mają częste zapalenie spojówek. Makijaż permanentny z użyciem atestowanych barwników zapobiega reakcjom alergicznym i innym niepożądanym zjawiskom. W efekcie wiele osób stosuje tylko ten typ makijażu. Po zabiegu makijażu permanentnego ust należy przez 3 dni przyjmować lek przeciw opryszczce i powstrzymać się od drapania, pocierania, skrobania naskórka.Jeśli naruszysz strupki, narażasz się na powstanie przebarwień. Nie przejmuj się jednak, jeśli po zabiegu Twoje usta mają intensywniejszy niż docelowy kolor. Jest to całkowicie naturalne zjawisko. Trwa w nich intensywny proces gojenia. Zaleca się delikatne mycie ust wodą lub łagodnym środkiem myjącym, który nie zawiera kwasów i innych substancji drażniących. Wskazane jest również stosowanie preparatów przeznaczonych dla dzieci lub do higieny intymnej lub delikatnych mydeł. Wskazane jest, aby po tym zabiegu zastosować krem nawilżający lub sztyft zawierający SPF. Ważne jest, aby po mikropigmentacji ust unikać ekspozycji na słońce, gorących kąpieli i sauny.

Przeczytaj również  Najczęściej zadawane pytania dotyczące makijażu permanentnego

 Jak dbać o brwi po zabiegu?

Po zabiegu mikropigmentacji przemywaj brwi wodą lub wodą zmieszaną z niewielką ilością łagodnego, niedrażniącego produktu. Po około tygodniu makijaż wyblaknie do około połowy swojej intensywności. Ważne jest, aby nie dotykać, nie trzeć i nie zdrapywać strupków, które mogą powstać po zabiegu. Po tygodniu odpadną one naturalnie i nie będzie po nich śladu. Możesz wspomóc gojenie nakładając na brwi i usta bardzo lekką warstwę kremu nawilżającego, najlepiej takiego, który zawiera filtr przeciwsłoneczny o SPF 30 lub wyższym. Zaleca się również unikanie ekspozycji na słońce w pierwszym miesiącu po mikropigmentacji, a także sauny i basenów. Jest to ważne, ponieważ pomoże zapewnić, że makijaż będzie wyglądał najlepiej.  Po przejściu procedury makijażu permanentnego, ważne jest, aby przestrzegać reżimu właściwej pielęgnacji po zabiegu. Pomoże to Twojej skórze w pełni się zregenerować, a także utrzymać świeży i naturalny wygląd makijażu przez dłuższy czas.